Prevence a obrana zaměstnavatele při kontrole inspektorátu práce – Mgr. Tomáš Liškutín

Tato přednáška Vám pomůže správně postupovat, abyste pokud možno spáchání přestupku předešli. Zaměříme se na přestupky, které jsou inspekcí práce nejčastěji kontrolovány, a kterých se i poctiví zaměstnavatelé z důvodu nesprávného nebo neúplného pochopení složité právní úpravy nevědomky dopouštějí.

Uzávěrka přihlášek: 15.06.2023 23:59

Cena za osobu

1 936  vč. DPH (1 600  bez DPH )

Lektor/ka: Mgr. Tomáš LIŠKUTÍN je advokát, který se specializuje na pracovní právo. Má zkušenosti z tříletého působení v advokátní kanceláři PRK Partners a v současnosti vede devátým rokem vlastní advokátní kancelář, ve které poskytuje právní poradenství, připravuje a kontroluje smlouvy a věnuje se řešení sporů, a to ve formě mimosoudního vyjednávání o smíru i řešení sporů v soudních řízeních. Věnuje se rovněž odborné publikační činnosti a lektoruje řadu právnických seminářů pro zaměstnavatele.

Více informací

Zaměstnavatelé mají pro zaměstnávání lidí právními předpisy uloženu celou řadu povinností, avšak pouze v případě dopuštění se těch pochybení, která jsou označena za přestupky (dříve nazývané správní delikty), hrozí zaměstnavatelům pokuty a další související nepříjemnosti.

Tato přednáška Vám pomůže správně postupovat, abyste pokud možno spáchání přestupku předešli. Zaměříme se na přestupky, které jsou inspekcí práce nejčastěji kontrolovány, a kterých se i poctiví zaměstnavatelé z důvodu nesprávného nebo neúplného pochopení složité právní úpravy nevědomky dopouštějí.

Současně získáte přehled, jak správně postupovat při samotné kontrole a jak se správně obhajovat při nesouhlasu s výsledky kontroly nebo uloženou sankcí.

Přednáška je určena pracovníkům personálních (HR) oddělení, mzdovým účetním, členům statutárních orgánů, ředitelům a dalším vedoucím pracovníkům (manažerům) i firemním právníkům.

Obsah přednášky:

PREVENCE PŘED PORUŠENÍM VYBRANÝCH POVINNOSTÍ

 • rovné zacházení
 • ochrana soukromí a osobních práv
 • pracovní poměr a dohody
 • odměňování zaměstnanců
 • pracovní doba
 • BOZP
 • agenturní zaměstnávání
 • náhrady, dovolená a součinnost zaměstnavatele

POZNÁMKA K NASTAVENÍ SPOLUPRÁCE S OSVČ
PŘÍPRAVA NA SPRÁVNÝ POSTUP PŘI KONTROLE INSPEKCE PRÁCE

 • průběh kontroly a navazujících řízení
 • zahájení kontroly a oprávnění kontrolujícího
 • povinnosti kontrolujícího
 • práva a povinnosti kontrolované osoby
 • protokol o kontrole a vyřízení námitek
 • příkaz k zaplacení pokuty
 • správní (přestupkové) řízení

ZÁVĚREČNÁ DOPORUČENÍ

 • diskuze a odpovědi na dotazy
Délka přednášky: 3h 13min

Navíc k přednášce obdržíte podrobné studijní materiály a záznam přednášky pro Vás bude dostupný až do 30. 6. 2023

Související školení

Spokojení zákazníci

Simona Kronďáková, personalistkaPalata – Domov pro zrakově postižené
Read More
Chtěla jsem poděkovat za super školení 25.1. 2022 Začínáme s programem… I když v něm jako personalista pracuji několik let, byla pro mě spousta věcí nová, neboť jsem více méně samouk. Nejsem příznivec školení online, ale to Vaše se mi líbilo. Ocenila jsem také možnost přehrát si školení zpětně ze záznamu :-).
Silvia Veverková LDN Hradec Králové
Read More
Ráda bych poděkovala z on-line školení pro pokročilé a tímto i paní Janě Boškové. Pracuji ve zdravotnictví a v čase pandemie jsem se nestačila ani “nadechnout”, co jsem měla administrativní agendy. neměla jsem čas si ani číst novely zákonů a všechno se učila v běhu. Paní Bošková byla velmi příjemná, srozumitelně všechno vysvětlila, objasnila…místy jsem ji obdivoval, zejména kvůli obsluze chatu. Osobně se mi mi online způsob školení velmi líbil, protože jsme dobře viděla, slyšela a navíc jsme se mohla hned zeptat na jakýkoliv dotaz. Ještě jednou děkuji moc a přeji mnoho úspěchů.
Jitka WeidlováMZDY, PERSONALISTIKA NADĚJE Plzeň
Read More
Vážení Alfáci, ráda bych vám všem poděkovala za to, že jste a za vaši podporu a trpělivost s námi , uživateli. Spolupracuji s vámi už od “počátku věků” Začínala jsem tenkrát s programem MZDY 2000 a byla jsem přesvědčená, že s tímto mzdovým programem odejdeme společně do důchodu. Bohudík se mi toto přání nesplnilo a já byla nucena přejít na váš nový systém ALFA MZDY AVENSIO, ke kterému jsem neměla zpočátku důvěru, nebo spíše jsem už nechtěla žádné změny. Stačilo však jen jedno školení pro začátečníky u vás v Klatovech, abych zjistila, že musím jít s dobou a v tomto programu jsem se začala díky školení velmi rychle orientovat a stal se mým společníkem a pomocníkem při zpracování mezd. Ještě jednou za všechno děkuji a přeji vám co nejvíce spokojených uživatelů.
Dagmar Barthelováekonom, Domov Kolešovice, poskytovatel sociálních služeb
Read More
Školení pro mne bylo velice přínosné, neboť jsem začala zpracovávat mzdy nově v programu ALFA MZDY AVENSIO a musela jsem naplnit všechny číselníky a zadat vše zpětně od ledna do dubna. Školení jako takové se mi moc líbilo a dodnes čerpám z jeho materiálů. Také hodně využívám nápovědu v programu, která je pro mne velice přínosná a užitečná, stejně tak i využívám hotline, se kterou je výborná spolupráce. Nyní již od května zpracovávám mzdy ve Vašem programu a jsem velice spokojená a spolupracuje se mi s Vámi velice dobře.
Pavlína Kovaříkovámzdová účetní, Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb
Read More
Školení pro pokročilé bych doporučila všem uživatelům, hlavně těm, kteří si myslí, že je zbytečné školit se ještě více o programu a stačí jen zpracovat mzdy tak, aby prošly. Správným využitím bohatých funkcí programu vylepšíme naši práci a usnadníme i účtování mezd. Mně konkrétně přineslo školení možnost úpravy pracovněprávních dokumentů, a jelikož právě pracujeme s kolegyní na přenosu mezd do účetnictví, školení upevnilo moje znalosti o správném zařazování pracovníků ve mzdovém programu. Program umožňuje komfortní zpracování a odeslání všech reportů na OSSZ, zdravotní pojišťovny, finanční úřad i další, např. statistiky. Zaujala mě i možnost odesílání výplatních lístků e-mailem, což ušetří čas, peníze i administrativu. Skvělý je i naprosto profesionální a přitom milý přístup lektorů. Děkuji moc. Moje vyjádření o programu samozřejmě můžete použít-jsem poctěna. Certifikát ze školení už mi visí na zdi. Kéž by všechno v životě fungovalo jako váš program...
Jiřina S.mzdová účetní, KOSYKA s.r.o., Hruškové Dvory, Jihlava
Read More
Po konferenci jsem byla nabitá energií a příjemně stráveným časem na přednáškách. Byla to vydařená a pěkná akce včetně materiálů, doprovodného programu, Vaší ochoty a vstřícnosti k nám uživatelům. Ještě jednou všem Vašim kolegyním a kolegům děkuji za příjemně strávené dny.
Previous
Next