Důchodové pojištění a ELDP – JUDr. Helena Pelikánová, JUDr. Roman Lang, Ph.D. | záznam přednášky Podzimní konference

Cílem přednášky je poskytnout komplexní přehled aktuálních změn v oblasti důchodového pojištění. V rámci výkladu se lektoři zaměří také na doby pojištění a náhradní doby pojištění v roce 2023 a 2024, druhy dávek důchodového pojištění a úkoly zaměstnavatelů v důchodovém pojištění podle aktuálního stavu právní úpravy. Dozvíte se také vše důležité o agendě vedení ELDP, připravovaných opatřeních v rámci důchodové reformy i o dalších aktualitách a připravovaných změnách.  

Uzávěrka přihlášek: 14.06.2024 23:59

Záznam lze sledovat do: 30.06.2024

Určeno pro: Začátečníky, Pokročilé

Cena za osobu

1 936  vč. DPH (1 600  bez DPH )

Lektor/ka: JUDr. Helena Pelikánová – dlouholetá lektorka a specialistka pro oblast důchodového pojištění | JUDr. Roman Lang, Ph.D. – Ministerstvo práce a sociálních věcí, oddělení důchodového pojištění

Více informací

Co se dozvíte?

 • Přehled posledních změn v oblasti důchodového pojištění
 • Doby pojištění a náhradní doby pojištění v roce 2023 a 2024
 • Druhy dávek důchodového pojištění
  • Vzorový příklad výpočtu důchodu roku 2023 (po mimořádné valorizaci)
  • Zásadní změny v předčasných starobních důchodech od podzimu 2023
 • Úkoly zaměstnavatelů v důchodovém pojištění podle aktuálního stavu právní úpravy
  • Shrnutí platné právní úpravy vedení a předkládání záznamů a podávání hlášení pro účely důchodového pojištění
  • Využívané tiskopisy a jejich řádné vyplnění
  • Možnosti prokazování dob zaměstnání chybějících v evidenci ČSSZ
 • Agenda vedení ELDP
  • připomenutí posledních změn
  • vzorové příklady
   • rozhodný příjem pro účast na důchodovém pojištění
   • vyloučené doby a omluvné důvody
   • dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr
   • zaměstnávání poživatelů předčasného starobního důchodu
   • zaměstnankyně na mateřské a rodičovské dovolené
 • Postihy za přestupky zaměstnavatelů v souvislosti s plněním povinností na úseku důchodového pojištění
 • Připravovaná opatření v rámci důchodové reformy a jejich případné dopady na činnost zaměstnavatelů
 • Další aktuality, připravované změny

Záznam přednášky je dostupný do: 30. 6. 2024
Uzávěrka přihlášek do:  14. 6. 2024


(V ceně školení jsou také studijní MATERIÁLY a možnost sledovat celou přednášku či její části znovu a to až do 30. 6. 2024)

Délka přednášky: cca 2 hodiny


TIP: Záznamy přednášek si můžete zakoupit také jako zvýhodněný balíček 5 přednášek. 

Související školení

Spokojení zákazníci

Simona Kronďáková, personalistkaPalata – Domov pro zrakově postižené
Read More
Chtěla jsem poděkovat za super školení 25.1. 2022 Začínáme s programem… I když v něm jako personalista pracuji několik let, byla pro mě spousta věcí nová, neboť jsem více méně samouk. Nejsem příznivec školení online, ale to Vaše se mi líbilo. Ocenila jsem také možnost přehrát si školení zpětně ze záznamu :-).
Silvia Veverková LDN Hradec Králové
Read More
Ráda bych poděkovala z on-line školení pro pokročilé a tímto i paní Janě Boškové. Pracuji ve zdravotnictví a v čase pandemie jsem se nestačila ani “nadechnout”, co jsem měla administrativní agendy. neměla jsem čas si ani číst novely zákonů a všechno se učila v běhu. Paní Bošková byla velmi příjemná, srozumitelně všechno vysvětlila, objasnila…místy jsem ji obdivoval, zejména kvůli obsluze chatu. Osobně se mi mi online způsob školení velmi líbil, protože jsme dobře viděla, slyšela a navíc jsme se mohla hned zeptat na jakýkoliv dotaz. Ještě jednou děkuji moc a přeji mnoho úspěchů.
Jitka WeidlováMZDY, PERSONALISTIKA NADĚJE Plzeň
Read More
Vážení, ráda bych vám všem poděkovala za to, že jste a za vaši podporu a trpělivost s námi , uživateli. Spolupracuji s vámi už od “počátku věků” Začínala jsem tenkrát s programem MZDY 2000 a byla jsem přesvědčená, že s tímto mzdovým programem odejdeme společně do důchodu. Bohudík se mi toto přání nesplnilo a já byla nucena přejít na váš nový systém AVENSIO, ke kterému jsem neměla zpočátku důvěru, nebo spíše jsem už nechtěla žádné změny. Stačilo však jen jedno školení pro začátečníky u vás v Klatovech, abych zjistila, že musím jít s dobou a v tomto programu jsem se začala díky školení velmi rychle orientovat a stal se mým společníkem a pomocníkem při zpracování mezd. Ještě jednou za všechno děkuji a přeji vám co nejvíce spokojených uživatelů.
Dagmar Barthelováekonom, Domov Kolešovice, poskytovatel sociálních služeb
Read More
Školení pro mne bylo velice přínosné, neboť jsem začala zpracovávat mzdy nově v programu AVENSIO a musela jsem naplnit všechny číselníky a zadat vše zpětně od ledna do dubna. Školení jako takové se mi moc líbilo a dodnes čerpám z jeho materiálů. Také hodně využívám nápovědu v programu, která je pro mne velice přínosná a užitečná, stejně tak i využívám hotline, se kterou je výborná spolupráce. Nyní již od května zpracovávám mzdy ve Vašem programu a jsem velice spokojená a spolupracuje se mi s Vámi velice dobře.
Pavlína Kovaříkovámzdová účetní, Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb
Read More
Školení pro pokročilé bych doporučila všem uživatelům, hlavně těm, kteří si myslí, že je zbytečné školit se ještě více o programu a stačí jen zpracovat mzdy tak, aby prošly. Správným využitím bohatých funkcí programu vylepšíme naši práci a usnadníme i účtování mezd. Mně konkrétně přineslo školení možnost úpravy pracovněprávních dokumentů, a jelikož právě pracujeme s kolegyní na přenosu mezd do účetnictví, školení upevnilo moje znalosti o správném zařazování pracovníků ve mzdovém programu. Program umožňuje komfortní zpracování a odeslání všech reportů na OSSZ, zdravotní pojišťovny, finanční úřad i další, např. statistiky. Zaujala mě i možnost odesílání výplatních lístků e-mailem, což ušetří čas, peníze i administrativu. Skvělý je i naprosto profesionální a přitom milý přístup lektorů. Děkuji moc. Moje vyjádření o programu samozřejmě můžete použít-jsem poctěna. Certifikát ze školení už mi visí na zdi. Kéž by všechno v životě fungovalo jako váš program...
Jiřina S.mzdová účetní, KOSYKA s.r.o., Hruškové Dvory, Jihlava
Read More
Po konferenci jsem byla nabitá energií a příjemně stráveným časem na přednáškách. Byla to vydařená a pěkná akce včetně materiálů, doprovodného programu, Vaší ochoty a vstřícnosti k nám uživatelům. Ještě jednou všem Vašim kolegyním a kolegům děkuji za příjemně strávené dny.
Previous
Next