Aktuality ve mzdové účtárně v roce 2023 – Ing. Růžena Klímová

Záznam přednášky Ing. Růženy Klímové na téma Aktuality ve mzdové účtárně. Během zhruba tříhodinového výkladu se dozvíte vše o Milostivém létu od 1.9 2022, zaměstnávání Ukrajinců, připravovaných změnách v oblasti pojistného na sociální zabezpečení, dovolené v hodinách a srážek ze mzdy z pohledu nezabavitelné částky v r. 2022. Část přednášky je věnována také problematice pracovnělékařských prohlídek a očekávaným změnám v zákoníku práce.

Uzávěrka přihlášek: 15.06.2023 23:59

Cena za osobu

1 936  vč. DPH (1 600  bez DPH )

Lektor/ka: Ing. Růžena KLÍMOVÁ je zkušenou lektorkou v oblasti mzdového účetnictví a personální agendy. Má praktické zkušenosti nejen z podnikatelské sféry, ale i rozpočtových organizací. V letech 2000 až 2004 působila jako vedoucí mzdového oddělení Ministerstva zahraničních věcí ČR a od roku 2008 jako ministerský rada a metodik v oblasti zdravotního a nemocenského pojištění. Aktivně přednáší od roku 1999. Je autorem a spoluautorem mnoha publikací a odborných článků. Její rozsah znalostí pokrývá téměř všechny okruhy personální a mzdové agendy počínaje oblastí daní, pojistného na zdravotní pojištění, sociální zabezpečení, nemocenské pojištění, srážek ze mzdy včetně insolvence fyzických osob a pracovního práva.

Více informací

Záznam přednášky Ing. Růženy Klímové na téma Aktuality ve mzdové účtárně. Během zhruba tříhodinového výkladu se dozvíte vše o Milostivém létu od 1.9 2022, zaměstnávání Ukrajinců, připravovaných změnách v oblasti pojistného na sociální zabezpečení, dovolené v hodinách a srážek ze mzdy z pohledu nezabavitelné částky v r. 2022. Část přednášky je věnována také problematice pracovnělékařských prohlídek a očekávaným změnám v zákoníku práce.

Obsah přednášky:
 • Milostivé léto od 1.9.2022 a exekuční srážky z pohledu zaměstnavatele
 • Zaměstnávání Ukrajinců s dočasnou ochranou a změny v zákonech -LEX Ukrajina
 • Připravovaná změna v oblasti pojistného na sociální zabezpečení
  Snížení sazby pojistného za zaměstnavatele o 5 procentních bodů při zaměstnávání určitých skupin zaměstnanců :
  Sleva se bude vztahovat podle novely na úvazky 8 až 30 hodin týdně u vymezených skupin zaměstnanců. Patří k nim lidé starší 55 let, rodiče či pěstouni dětí do 10 let, středoškolští a vysokoškolští studenti, nezaměstnaní na rekvalifikaci a lidé se zdravotním postižením mimo chráněný trh práce. Úleva se bude vztahovat i na zaměstnávání lidí mladších 21 let, u nichž nebude podmínkou zkrácený úvazek.
 • Dovolená v hodinách teoreticky i prakticky
 • Další změny k datu 23.11.2022
 • Srážky ze mzdy z pohledu nezabavitelné částky v r. 2022 a rozhodnutí Nejvyššího soudu ze dne 8.června 2022 (spisová značka CPJN 202/2022),
  Nařízení vlády č. 204/2022 Sb. – zvýšení životního minima od 1. 7. 2022 na 4 620 Kč.
  Zákon o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce.
 • Pracovnělékařské prohlídky
  – pracovní poměr
  – DPP a DPČ
  – záměr MZ týkající se vstupní lékařské prohlídky
 • Očekávané změny v zákoníku práce
  a) Transpozice směrnic EU do vnitrostátní právní úpravy
  Směrnice EU č. 2019/1152 o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v EU
  Podle směrnice EU by se mělo zabránit obcházení práce na běžnou smlouvu a znevýhodnění pracovníků na zavolanou či na dohodu. Pokud není rozvrh hodin pevně stanoven, měli by zaměstnavatelé pracovníky o pracovní době informovat. Lidé by také měli v určitém předstihu vědět, kdy je firma do práce povolá.
  b) Směrnice EU č. 2019/1158 o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem rodičů a pečujících osob
  (Zčásti povinnosti splněny již k 1.1.2022 – změny v ošetřovném a dlouhodobém ošetřovném)
Délka přednášky: 3h 16min

Navíc k přednášce obdržíte podrobné studijní materiály a záznam přednášky pro Vás bude dostupný až do 30. 6. 2023

 

Související školení

Spokojení zákazníci

Simona Kronďáková, personalistkaPalata – Domov pro zrakově postižené
Read More
Chtěla jsem poděkovat za super školení 25.1. 2022 Začínáme s programem… I když v něm jako personalista pracuji několik let, byla pro mě spousta věcí nová, neboť jsem více méně samouk. Nejsem příznivec školení online, ale to Vaše se mi líbilo. Ocenila jsem také možnost přehrát si školení zpětně ze záznamu :-).
Silvia Veverková LDN Hradec Králové
Read More
Ráda bych poděkovala z on-line školení pro pokročilé a tímto i paní Janě Boškové. Pracuji ve zdravotnictví a v čase pandemie jsem se nestačila ani “nadechnout”, co jsem měla administrativní agendy. neměla jsem čas si ani číst novely zákonů a všechno se učila v běhu. Paní Bošková byla velmi příjemná, srozumitelně všechno vysvětlila, objasnila…místy jsem ji obdivoval, zejména kvůli obsluze chatu. Osobně se mi mi online způsob školení velmi líbil, protože jsme dobře viděla, slyšela a navíc jsme se mohla hned zeptat na jakýkoliv dotaz. Ještě jednou děkuji moc a přeji mnoho úspěchů.
Jitka WeidlováMZDY, PERSONALISTIKA NADĚJE Plzeň
Read More
Vážení Alfáci, ráda bych vám všem poděkovala za to, že jste a za vaši podporu a trpělivost s námi , uživateli. Spolupracuji s vámi už od “počátku věků” Začínala jsem tenkrát s programem MZDY 2000 a byla jsem přesvědčená, že s tímto mzdovým programem odejdeme společně do důchodu. Bohudík se mi toto přání nesplnilo a já byla nucena přejít na váš nový systém ALFA MZDY AVENSIO, ke kterému jsem neměla zpočátku důvěru, nebo spíše jsem už nechtěla žádné změny. Stačilo však jen jedno školení pro začátečníky u vás v Klatovech, abych zjistila, že musím jít s dobou a v tomto programu jsem se začala díky školení velmi rychle orientovat a stal se mým společníkem a pomocníkem při zpracování mezd. Ještě jednou za všechno děkuji a přeji vám co nejvíce spokojených uživatelů.
Dagmar Barthelováekonom, Domov Kolešovice, poskytovatel sociálních služeb
Read More
Školení pro mne bylo velice přínosné, neboť jsem začala zpracovávat mzdy nově v programu ALFA MZDY AVENSIO a musela jsem naplnit všechny číselníky a zadat vše zpětně od ledna do dubna. Školení jako takové se mi moc líbilo a dodnes čerpám z jeho materiálů. Také hodně využívám nápovědu v programu, která je pro mne velice přínosná a užitečná, stejně tak i využívám hotline, se kterou je výborná spolupráce. Nyní již od května zpracovávám mzdy ve Vašem programu a jsem velice spokojená a spolupracuje se mi s Vámi velice dobře.
Pavlína Kovaříkovámzdová účetní, Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb
Read More
Školení pro pokročilé bych doporučila všem uživatelům, hlavně těm, kteří si myslí, že je zbytečné školit se ještě více o programu a stačí jen zpracovat mzdy tak, aby prošly. Správným využitím bohatých funkcí programu vylepšíme naši práci a usnadníme i účtování mezd. Mně konkrétně přineslo školení možnost úpravy pracovněprávních dokumentů, a jelikož právě pracujeme s kolegyní na přenosu mezd do účetnictví, školení upevnilo moje znalosti o správném zařazování pracovníků ve mzdovém programu. Program umožňuje komfortní zpracování a odeslání všech reportů na OSSZ, zdravotní pojišťovny, finanční úřad i další, např. statistiky. Zaujala mě i možnost odesílání výplatních lístků e-mailem, což ušetří čas, peníze i administrativu. Skvělý je i naprosto profesionální a přitom milý přístup lektorů. Děkuji moc. Moje vyjádření o programu samozřejmě můžete použít-jsem poctěna. Certifikát ze školení už mi visí na zdi. Kéž by všechno v životě fungovalo jako váš program...
Jiřina S.mzdová účetní, KOSYKA s.r.o., Hruškové Dvory, Jihlava
Read More
Po konferenci jsem byla nabitá energií a příjemně stráveným časem na přednáškách. Byla to vydařená a pěkná akce včetně materiálů, doprovodného programu, Vaší ochoty a vstřícnosti k nám uživatelům. Ještě jednou všem Vašim kolegyním a kolegům děkuji za příjemně strávené dny.
Previous
Next